Nowy sedan Peugeota – 301

Peugeot pokazał ostatnio pierwsze zdjęcia planowanego modelu 301. Zapowiada się budżetowy sedan, który będzie mógł konkurować z renault thalią, tyle tylko, że zapowiada się o wiele lepiej od strony wizualnej.

Samochód ma mieć około 4,4m długości i przeszło 500-litrowy bagażnik, co zwiastuje dobrą bazę na auto rodzinne.
Gorzej wygląda sprawa z napędem, bowiem zapowiedziano tylko 3 silniki, z czego najsłabszy – 3-cylindrowy benzyniak 1.2 rozwijać ma tylko 72KM. Mocniejszy benzynowy 1.6 ma mieć moc 115KM. Ostatni silnik to diesel – 1.6 HDI o mocy 90KM.

Od strony wizualnej auto prezentuje się nowocześnie i dynamicznie. Nieco gorzej z wnętrzem, które wydaje mi się zbyt szare, ale nie pozbawione pewnego uroku.

Szacowana cena to około 50 tys PLN. Czas pokaże, czy zostanie ona właściwie skalkulowana w stosunku do oferowanego wyposażenia i konkurencji.
Zawsze jednak miło zobaczyć, że projektanci wciąż potrafią stworzyć bryłę sedana miłą dla oka.

Autor: Szczepan Wojdyła

Szczepan Wojdyła - z zamiłowania i powołania kierowca, z wykształcenia politolog, zawodowo zajmuje się reklamą. W chwilach wolnych od pracy pisze bloga i pracę doktorską. Kocha samochody - im starsze tym lepsze, podziwia włoska motoryzację i uwielbia prowadzić wszystko, co ma kierownicę i 4 koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *